فهرست

در این مقاله قصد داریم به سوالات شما در مورد جزئیات نصب رولرلید پاسخ دهیم.

جزئیات نصب رولرلید

۱ _ آیا با نصب رولرلید بدنه ی خودرو سوراخ می شود؟

طراحی رولرلید به شکلی صورت گرفته که بدون سوراخ کاری و تخریب یا با حداقل آن انجام شود. البته مواردی مانند نوع لاینر ، رولبار و تجهیزات جانبی دیگری که روی خودرو نصب شده نیز تاثیر گذارند. این نکته را نیز باید در نظر داشت که در مورد برندهای متفرقه و نسخه های داخلی ممکن است کاملا برعکس باشد.

نصب رولرلید KMC T8 اگر بدون لاینر باشد بدون هیچ سوراخ کاری و اگر دارای لاینر باشد بست ها از درون لگنی به وسیله پیچ های سه میلیمتری بصورت مخفی و بدون دسترسی از بیرون خودرو نصی می گردند. در هر دو مدل دستی و برقی ممکن است برای نصب رولبار ، محل پیچ های بست آن کمی تغییر کند.

نصب رولرلید کلوت و آمیکو آسنا کاملا بصورت فابریک و بدون هیچ سوراخ کاری انجام می شود چراکه از قبل محل سوراخ ها روی خودرو وجود دارد.

نصب رولرلید هایلوکس ویگو و روو به صورت اصولی نیاز به فقط دو سوراخ در قسمت مخفی لگن خودرو دارد.

نصب رولرلید خودروهای فوتون تونلند G7 ، دیزل و بنزینی فیس قدیم و کاپرا۲ اگر بدون لاینر باشند بدون هیچ سوراخ کاری انجام می شود و اگر دارای لاینر باشند بست های چهار عددی به وسیله دوپیچ بصورت مخفی و بدون دسترسی از بیرون خودرو به لبه داخلی لگنی متصل می شوند.

لازم به ذکر است در همه مدل های دستی ، مقابلی قفل به وسیله دو پیچ سه میلیمتری به درب عقب جهت قفل کردن آن متصل می گردد.

 

۲_ آیا رولبار یا تاج بعد از نصب رولرلید حذف می شود؟

در پیکاپ های KMC T8 ، کلوت و هایلوکس ویگو و روو رولبار حذف نمی گردد. در فوتون تونلند G7 ، دیزل و بنزینی فیس قدیم به شرط نداشتن لاینر و با تغییرات جزئی در پایه های رولبار می توانند پس از نصب رولرلید مجددا به حالت قبل نصب شوند. رولبار آمیکو آسنا با شرط تغییرات بیشتر در بخش پایه ها قابلیت نصب خواهد داشت. در خودروی جک T8 محل پیچ های رولبار حدود یک سانتیمتر جابجا می شود تا رولبار مجددا قابل نصب باشد.

۳_ نصب رولرلید چقدر طول می کشد؟

بسته به نوع خودرو و لاینر آن ، زمان نصب رولرلید توسط تکنسین ما بین ۲ الی ۴ ساعت به طول می انجامد و بطور میانگین ۳ ساعت باید در نظر داشته باشید.این زمان ممکن است هنگام نصب توسط خودتان کمی بیشتر طول بکشد.

۴_ با نصب رولرلید گارانتی خودرو باطل می شود؟

نصب رولرلید اخلالی در سیستم و عملکرد خودرو ندارد و بنابراین موجب ابطال گارانتی خودروی شما نمی گردد مگر آنکه در نسخه برقی و با تشخیص شرکت گارانتی باطری خودرو لغو شود.

۵_ برای نصب رولرلید حتما باید لاینر داشته باشیم؟

خیر ، رولرلید و لاینر دو محصول جدا و مجزا هستند و از نظر کارکرد ارتباطی با یکدیگر ندارند پس چه لاینر داشته باشید چه نداشته باشید می توانید رولرلید را نصب کنید ، اما نوع ، جنس و سایز لاینر در نصب رولرلید تاثیر گذار است که در مقاله دیگری بنام ارتباط لاینر و رولرلید به آن می پردازیم. چنانچه بخواهید هر دوی لاینر و رولرلید را داشته باشید ابتدا قبل از نصب رولرلید باید لاینر نصب شود.

۶_ آیا امکان نصب توسط خودمان وجود دارد؟

بله ، درون بسته بندی رولرلید یک کاتالوگ نصب نیز وجود دارد تا اگر به دلیل فاصله فیزیکی نتوانستیم در خدمت شما باشیم بتوانید با راهنمایی کاتالوگ خودتان رولرلید را نصب کنید. پشتیبانی و راهنمایی تلفنی و تصویری نیز تا حد توان انجام می گردد. درون بسته بندی رولرلید چند آچار جهت سهولت نصب گذاشته شده که می توانید از آن ها استفاده کنید.

پیمایش به بالا
برای تماس کلیک کن